Páni, ste nám niečo dlžní! (Pred voľbami 2016)

Autor: Ladislav Mihalčík | 27.2.2016 o 0:00 | (upravené 27.2.2016 o 14:00) Karma článku: 4,83 | Prečítané:  172x

Dovolím si na úvod malé vyznanie a možno ani nebudem sám, keď poviem, že pád Radičovej vlády v jej druhom roku vládnutia,ktorá mala svoje úskalia, ale aj jasné svetlo na konci tunela, bol pre mňa najčiernejší „porevolučný zážitok"

Dovolím si na úvod malé vyznanie a možno ani  nebudem sám, keď poviem, že  pád Radičovej vlády v jej druhom roku vládnutia, ktorá mala svoje úskalia, ale aj jasné svetlo na konci tunela, bol pre mňa najčiernejší  „porevolučný zážitok“  takmer na úrovni depresií po tzv. Mečiarovej  noci dlhých nožov po jeho opätovnom návrate v 90-tych rokoch. Bolo to neskutočné rozčarovanie zo slovenskej reálnej politiky omámenej mocou, vlastnou neomylnosťou a neschopnosťou  predvídať (a možno tzv. Euroval nebol ani skutočným dôvodom rozkolu vtedy vládnucej koalície...).

S odstupom času a práve teraz pred nastávajúcimi voľbami 2016 sme možno viacerí  čakali napr. na spoločné prehlásenie viacerých „spoluzodpovedných“ (česť výnimkám a ospravedlňujem sa, ak niekomu krivdím...) za uvedený seba-podraz vlády Ivety Radičovej spred štyroch rokov a možno aj na  trocha viac sebareflexie  za „spoluvinu nastolenia “ červenej samovlády Smeru, ktorá možno  aj z dôvodu takmer nulovej kontroly (alebo opozície?) ani nemohla neupadnúť do „pokušení“ oligarchov.  

Ale nevadí, čo nebolo pred voľbami, môže byť a pevne verím, že bude po voľbách 2016! Verím, že Slovensko má veľa krásnych, schopných mladých ľudí „nezaťažených“ komunizmom a budúcich profesionálnych politikov , ktorí chcú a urobia všetko preto, aby ich  deti zostávali alebo  vracali sa s hrdosťou späť do vlasti a tu zakladali svoje rodiny , firmy a podniky, lebo aj doma a hlavne doma budú úspešní!    

Dámy a páni, chlapci a dievčatá, pravicoví  „samozlepenci“,  nebojte sa ísť  do spoločnej partie! Ale pritom  stále nezabúdajte, že aj  demokracia je krehká a nedokonalá, a preto dávajme si všetci pozor na zvrátený kapitalizmus  a falošnú demokraciu. Držíme vám palce a hlasujeme za vás! Nech žije „ZLEPENEC“!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?